Cam Balkon Perdesi

Plise Perde Nedir?
Katlanır cam balkon sistemleri ve PVC Kapı, pencere için sıklıkla tercih edilen, ipli mekanizmasıyla aşağı-yukarı yönlü hareket imkanı sağlayan, mekanda gün ışığının yumuşak bir şekilde dağılımını sağlayan bir perde türüdür. Özellikle çatı katları, gemiler, kış bahçeleri, katlanır cam balkın sistemleri gibi mekanların çok köşeli, eğimli, bazen ulaşılması zor olan pencereleri kullanılmaya uygundur.

Kolay Kullanım

Pratik Kurulum

Uzun Ömürlü

Kolay Temizlik

Perdecilik sektörünün teknolojik gelişmelere paralel olarak sürekli bir ilerleme göstermesinin sonucunda ortaya evlerde ve iş yerlerinde farklı amaçlar için kullanılabilecek yeni nesil perde çeşitleri çıkıyor. Klasik perde kumaşlarından farklı olarak güneş ışınlarını filtrelemek, mekanlarda ısı dengesini sağlamak gibi işlevleri olan teknik kumaşlardan yapılan modern perde modellerinin kullanımı giderek daha yaygın hale geliyor. İple kontrol edilenlerinin yanında motorlu alternatifleri de olan plise perde modelleri özellikle modern tarzda dekore edilmiş mekanlara çok iyi uyum sağlıyor.

  • Geometrik formu pencereler için mükemmel bir perde.
  • Cam balkonlarınız için en ideal çözüm.
  • Mekanlarda sade ve modern bir görünüm.
  • Plise perdelerinizi mekanizmasındaki ip sistemi yardımıyla kontrol edebilir veya motorlu üretilmesini tercih edebilirsiniz.

Plise perde sistemleri için geometrik pencereler için çözüm odaklı olduğunu söylersek yanılmış olmayız. Aynı zaman da sürekli olarak ulaşılması zor noktalar için de başarılı çözümler geliştirmiştir. Yarı geçirgen yapısı sayesinde aydınlık ortamlar yaratır.

Winter Garden(Kış Bahçesi) Sistemlerde, yat, tekne, tavan perdeleri, çatı perdesi, eğimli ve geometrik pencereler v.s uygulamalarda kullanılmaktadır. Motorlu ve kumandalı sistemlerinde çok rahatlıkla uygulandığı modeller arasındadır.

Yıkanabilen, silinebilen özelliği ile plise perde sistemleri kolay kullanım sağlar. Aynı zaman da alev almama özelliği ile de sağlıklı ortamlar yaratır.

• CAM BALKONLAR
• PVC KAPI PENCERELER
• KATLANIR CAMLAR
• KIŞ BAHÇELERİ
• ÇATI KATLARI

İyi bir perde almak istiyorsanız göz önünde bulundurmanız gereken en önemli nokta kumaşın kalitesidir. Mekanizmalı perdelerde bunun yanında mekanizmanın uygun ve dayanıklı olduğundan da emin olmalısınız. Seçiminiz hangi perde türü olursa olsun, uzun süreli ve konforlu bir kullanım için alabileceğinizin en iyisini almalısınız. Ucuz perde çekici bir alternatiftir, fakat kaliteli modeller orta ve uzun vadede ödediğiniz paraya değecektir.

Polyester kumaşlardan yapılan bu tip perdeler kolayca kir tutmazlar ve neme karşı dayanıklıdırlar. Normal şartlar altında kısa sürede rahatsız edecek derecede kirlenmeleri söz konusu değildir. Perdenizi nemli bir süngerle nazikçe silerek temizleyebilirsiniz. Ayrıca kumaşı mekanizmasından ayrılarak yıkanabilir.

Kumaş üretim yöntemlerimiz sayesinde koleksiyonumuzda bulunan kumaşlarımızda özel bir apre yöntemi ile antistatik olma, dolayısıyla leke ve toz tutmama özellikleri bulunmaktadır. Dolayısı ile  Ara sıra yumuşak fırça veya tüylü toz alıcı ile temizlenmesi genellikle yeterlidir.
Zorlu lekelerde, Kolay sökülüp takılabildiği için ürünlerimizi yıkama talimatlarında belirtilen şekilde temizlenebilir.

Hazırlama:
1 – Perdeyi tamamen kapatınız
2 – Perdenizin Cam balkon profillerinde takılı olduğu profillerden iplerine dikkat ederek çıkartınız.
3 – Yayvan geniş bir leğeni 30 derece su ile doldurunuz ve az miktarda hassas deterjan ekleyiniz.

Yıkama:
4 – Yaklaşık 15 dakika kadar plise perdeyi 30 derecedeki çözeltinin içinde bekletiniz.

5 – Leğenin içinde perdeyi açıp nazikçe çözeltinin içerisinde döndürünüz. Perdeyi leğenin içinden çıkarmadan önce tamamen kapatınız.
6 – Su ile durulayınız.

Kurutma:
7 – Perdeyi kapalı duruma getirip suların daha çok süzülmesi için hafifçe baskı uygulayınız.
8 – Islak perdeyi Cam balkon profilleri üzerindeki daha önce çıkardığınız yerlere monte ediniz.
9 – Kuruması için yaklaşık 12 saat kapalı konumda bekletiniz,kuruduktan sonra kullanamaya devam edebilirsiniz.

Cam Balkon Perdesi Oval Profil Ölçü Alma Talimatları

Cam balkon perdelerinde ölçü alma işlemi son derece önemli bir işlemdir. Öncelikle sabit kanat ölçüsü alarak işe başlayabilirsiniz.

Sabit açılır kanat için üretilen cam balkon perdesi, diğerlerine göre ölçüde farklılık gösterir.

Öncelikle cam balkonunuzun sabit açılan (sağa sola kaymayan) kanatlarını belirleyiniz.

Genellikle en başta sabit duran ve sadece pencere kanadı gibi açılan kanat sabit kanattır.
Sabit Kanat Genişlik Ölçüsü:

Sabit açılır kanadın ölçüsü alınırken yukarıdaki görselde olduğu gibi camın başladığı yerden bittiği yere kadar olan ölçüsü alınır. Perde montajından sonra bu kanadın rahatlıkla açılıp kapatılabilmesi için siparişi oluştururken girilecek ölçü 1,7 cm daha kısa girilmelidir.
Not: Sabit kanatlar için en önemli durum; ölçünün 1,7 cm kısa girilmesidir.
Örneğin resimdeki gibi 60 cm olan bir cam için sipariş vermek istediğinizde; 60– 1,7 = 58.3 cm şeklinde girilmelidir.Sabit Kanat Yükseklik Ölçüsü:

Yükseklik ölçüsü yukarıdaki görseldeki gibi camın başlayıp bittiği yerlerden alınır ve almak istediğiniz perdeyi o boyutlara göre sipariş verebilirsiniz.Hareketli Kanat Genişlik Ölçüsü:


Hareketli kanatların ölçüsü alınırken yukarıdaki görselde olduğu gibi camın başladığı yerden bittiği yere kadar olan ölçüsü alınır. Perde montajından sonra bu kanadın rahatlıkla açılıp kapatılabilmesi için siparişi oluştururken girilecek ölçü 0,5 cm daha kısa girilmelidir
Not: Hareketli kanatlar için en önemli durum, ölçünün 0,5 cm kısa girilmesidir.
Örneğin resimdeki gibi 53 cm olan bir cam için sipariş vermek istediğinizde; 53 – 0,5 = 52,5 cm şeklinde girilmelidir.

Hareketli Kanat Yükseklik Ölçüsü:

Yükseklik ölçüsü sabit hareketli ve sabit tüm kanatlarda aynıdır. Fakat yine de ölçüyü kontrol etmenizde fayda vardır

001-Anatolia
002-Anatolia
005-Anatolia
006-Anatolia
008-Anatolia
009-Anatolia
010-Anatolia
011-Anatolia
Previous
Next
001-Nouva
002-Nouva
004-Nouva
008-Nouva
Previous
Next
003-Shine
005-Shine
Previous
Next
001-Fine
006-Fine
007-Fine
008-Fine
010-Fine
012-Fine
Previous
Next
001-Roll
002-Roll
006-Roll
008-Roll
Previous
Next
001-Tulle
002-Tulle
003-Tulle
Previous
Next
009-Sweet
011-Sweet
013-Sweet
015-Sweet
024-Sweet
026-Sweet
Previous
Next
Blackout-026
Blackout-036
Blackout-037
Previous
Next
WeCreativez WhatsApp Support
Web sitemize hoş geldiniz. Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak ve sipariş vermek için hemen bize yazın !
👋 Web Sitemize Hoş Geldiniz